INFORMACE PRO SNOUBENCE

Vážení snoubenci, děkujeme Vám, že jste si pro vstup do společného života vybrali právě kostel Nanebevzetí Panny Marie nebo kapli Svatého Ducha.

 První krok, který musíte učinit, pokud se rozhodnete pro svatbu mimo obřadní síň mosteckého  Magistrátu, je zajít na matriku. Zde uhradíte poplatek 1.000,- za to, že obřad se bude konat mimo zdi Magistrátu, ale především právě zde zjistíte svatební termíny, vypsané pro konkrétní rok. Termín si zde zarezervujete a  pracovnice úřadu Vám vystaví tiskopis, který odnesete do kanceláře správy kostela Nanebevzetí Panny Marie, kde Vám ho potvrdíme a Vy jej nyní musíte znovu odnést na matriku. Teď již máte termín svatby zarezervovaný na matrice i na správě kostela a nic již nebrání tomu, abyste začali plánovat svůj nejkrásnější den.

Pro veřejnost je kostel Nanebevzetí Panny Marie opětovně zpřístupněn od roku 1988. Vysvěcení kostela proběhlo ve dnech 19. a 20. června roku 1993, tohoto aktu se zhostil Biskup Josef Koukl.   Přesto v kostele Nanebevzetí Panny Marie neprobíhají jen svatby církevní, ale také civilní obřady.

 

 Pokud se rozhodnete  pro svatební obřad v kostele Nanebevzetí Panny Marie, pak byste měli vědět, že do kostela se pohodlně vejde asi 300 svatebních hostů. Pronájem kostela na hodinu je 8,000,- Kč plus DPH 21%, což je celkem 9.680,- Kč. V ceně je zahrnuta i výzdoba kostela či sekt na přípitek. Máte ale také možnost přinést si vlastnoručně vybrané skladby na CD. Pokud ale budete chtít, aby na Vaší svatbě zazněly varhany, pak příplatek činí 700,- KčPro bližší informace ohledně varhan a jejich využití při svatebním obřadu prosím klikněte ZDE.  

Upozorňujeme snoubence, že ohledně konkrétních skladeb je nutné se vždy v řádném předstihu  domluvit s panem varhaníkem.

Před kostelem i kaplí je přísně zakázáno házení rýže, vystřelovacích konfet a umělých okvětních lístků. V kostele je povoleno pouze házení okvětních lístků, vše ostatní je zakázáno.

 

 V případě, že plánujete komornější obřad, pak pro Vás ta pravá volba bude uspořádat svatbu v kostele Svatého Ducha, jež těsně sousedí s kostelem Nanebevzetí Panny Marie. První zmínka o Špitálním kostele Svatého Ducha je uvedena na listině vydané radou města Mostu z 26.července 1351.  Kostelík  je vhodný pro cca 40 hostů a pronájem  na jednu hodinu je za 4,000,- Kč plus DPH 21%, celkem tedy 4.840,- Kč

V případě zrušení svatby z viny snoubenců se poplatky nevracejí

Poplatek za pronájem kostela či kaple je možné platit pouze v hotovosti v kanceláři Správy kostela. Pro bližší informace volejte na telefonní číslo  777 478 373.


PO DOBU KONÁNÍ OBŘADU JE KOSTEL PŘÍSTUPNÝ JEN SVATEBNÍM HOSTŮM, PRO VEŘEJNOST JE UZAVŘEN.