INFORMACE PRO SNOUBENCE

Vážení snoubenci, děkujeme Vám, že jste si pro vstup do společného života vybrali právě kostel Nanebevzetí Panny Marie nebo kapli Svatého Ducha.

 První krok, který musíte učinit, pokud se rozhodnete pro svatbu mimo obřadní síň mosteckého  Magistrátu, je zajít na matriku. Zde uhradíte poplatek 1.000,- za to, že obřad se bude konat mimo zdi Magistrátu, ale především právě zde zjistíte svatební termíny, vypsané pro konkrétní rok. Termín si zde zarezervujete a  pracovnice úřadu Vám vystaví tiskopis, který odnesete do kanceláře správy kostela Nanebevzetí Panny Marie, kde Vám ho potvrdíme a Vy jej nyní musíte znovu odnést na matriku. Teď již máte termín svatby zarezervovaný na matrice i na správě kostela a nic již nebrání tomu, abyste začali plánovat svůj nejkrásnější den. V případě, že chcete, aby Váš obřad byl církevní, pak prosím kontaktujte farní úřad (odkaz ZDE), a to minimálně 3 měsíce předem. I v případě církevního obřadu je ale nutné kontaktovat matriku města Mostu.

Pro veřejnost je kostel Nanebevzetí Panny Marie opětovně zpřístupněn od roku 1988. Vysvěcení kostela proběhlo ve dnech 19. a 20. června roku 1993, tohoto aktu se zhostil Biskup Josef Koukl.   Přesto v kostele Nanebevzetí Panny Marie neprobíhají jen svatby církevní, ale také civilní obřady.

 

 Pokud se rozhodnete  pro svatební obřad v kostele Nanebevzetí Panny Marie, pak byste měli vědět, že do kostela se pohodlně vejde asi 300 svatebních hostů. V ceně je zahrnuta i výzdoba kostela či sekt na přípitek. Máte ale také možnost přinést si vlastnoručně vybrané skladby na CD. Pokud ale budete chtít, aby na Vaší svatbě zazněly varhany, pak příplatek činí 700,- KčPro bližší informace ohledně varhan a jejich využití při svatebním obřadu prosím klikněte ZDE.  

 

 

 

 

  • Upozorňujeme snoubence, že ohledně konkrétních skladeb je nutné se vždy v řádném předstihu  domluvit s panem varhaníkem.
  • Fotografování pro snoubence, jejichž svatební obřad proběhne mimo kostel Nanebevzetí Panny Marie, je zpoplatněno 1.000,- Kč za 30 minut. Platba je možná pouze v hotovosti v pokladně kostela. Na termínu fotografování je nutné se vždy domluvit se správou kostela, protože tato služba bude poskytnuta pouze v případě, že v kostele současně nebude probíhat svatební obřad.  Vstup bude umožněn pouze snoubencům plus fotografovi.
  • Před kostelem i kaplí je přísně zakázáno házení rýže, vystřelovacích konfet a umělých okvětních lístků. V kostele je povoleno pouze házení okvětních lístků, vše ostatní je zakázáno.

 

 V případě, že plánujete komornější obřad, pak pro Vás ta pravá volba bude uspořádat svatbu v kostele Svatého Ducha, jež těsně sousedí s kostelem Nanebevzetí Panny Marie. První zmínka o Špitálním kostele Svatého Ducha je uvedena na listině vydané radou města Mostu z 26.července 1351 a je nejstarší dochovanou památkou v Mostě.  Kostel, s jeho výjimečně zachovalou a slohově čistou gotickou stavbou, řadíme mezi významné památky v Čechách, neboť takto zachovalých staveb je velmi málo. Kostelík je vhodný pro cca 40 svatebních hostů.

 

V případě zrušení svatby z viny snoubenců se poplatky nevracejí

Stanovená cena pronájmu je platná pro rok 2019, v roce 2020 může dojít ke změně.

Poplatek za pronájem kostela či kaple je možné platit pouze v hotovosti v kanceláři Správy kostela. Pro bližší informace volejte na telefonní číslo  777 478 373.

 

 


PO DOBU KONÁNÍ OBŘADU JE KOSTEL PŘÍSTUPNÝ JEN SVATEBNÍM HOSTŮM, PRO VEŘEJNOST JE UZAVŘEN.