INFORMACE PRO SNOUBENCE

Vážení snoubenci, děkujeme Vám, že jste si pro vstup do společného života vybrali právě kostel Nanebevzetí Panny Marie nebo kapli Svatého Ducha 

 První krok, který musíte učinit, pokud se rozhodnete pro svatbu mimo obřadní síň mosteckého  Magistrátu, je zajít na matriku. Zde uhradíte poplatek 1.000,- za to, že obřad se bude konat mimo zdi Magistrátu, ale především právě zde zjistíte svatební termíny, vypsané pro konkrétní rok. Termín si zde zarezervujete a  pracovnice úřadu Vám vystaví tiskopis, který odnesete do kanceláře správy kostela Nanebevzetí Panny Marie, kde Vám ho potvrdíme a Vy jej nyní musíte znovu odnést na matriku. Teď již máte termín svatby zarezervovaný na matrice i na správě kostela a nic již nebrání tomu, abyste začali plánovat svůj nejkrásnější den. V případě, že chcete, aby Váš obřad byl církevní, pak prosím kontaktujte farní úřad (odkaz ZDE), a to minimálně 3 měsíce předem. I v případě církevního obřadu je ale nutné kontaktovat matriku města Mostu.

Pro veřejnost je kostel Nanebevzetí Panny Marie opětovně zpřístupněn od roku 1988. Vysvěcení kostela proběhlo ve dnech 19. a 20. června roku 1993, tohoto aktu se zhostil Biskup Josef Koukl.   Přesto v kostele Nanebevzetí Panny Marie neprobíhají jen svatby církevní, ale také civilní obřady.

 

 Pokud se rozhodnete  pro svatební obřad v kostele Nanebevzetí Panny Marie, pak byste měli vědět, že do kostela se pohodlně vejde asi 300 svatebních hostů. V ceně je zahrnuta i výzdoba kostela.. Máte také možnost přinést si vlastnoručně vybrané skladby na flash disku. Pokud ale budete chtít, aby na Vaší svatbě zazněly varhany, pak příplatek činí 700,- Kč. a hradí se přímo panu varhaníkovi. Pro bližší informace ohledně varhan a jejich využití při svatebním obřadu  prosím klikněte ZDE.  

 

Stanovená cena pronájmu je platná pro rok 2020, v roce 2021 může dojít ke změně.

 

 V případě, že plánujete komornější obřad, pak pro Vás ta pravá volba bude uspořádat svatbu v kostele Svatého Ducha, jež těsně sousedí s kostelem Nanebevzetí Panny Marie. První zmínka o Špitálním kostele Svatého Ducha je uvedena na listině vydané radou města Mostu z 26.července 1351 a je nejstarší dochovanou památkou v Mostě.  Kostel, s jeho výjimečně zachovalou a slohově čistou gotickou stavbou, řadíme mezi významné památky v Čechách, neboť takto zachovalých staveb je velmi málo. Kostelík je vhodný pro cca 40 svatebních hostů.

Stanovená cena pronájmu je platná pro rok 2020, v roce 2021 může dojít ke změně.

 

  • Upozorňujeme snoubence, že ohledně konkrétních skladeb je nutné se vždy v řádném předstihu  domluvit s panem varhaníkem.
  • Fotografování v kostele je možné pouze pro snoubence, jejichž svatební obřad proběhl v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Mostě.
  • Před kostelem i kaplí je přísně zakázáno házení rýže, vystřelovacích konfet a umělých okvětních lístků. V kostele je povoleno pouze házení okvětních lístků, vše ostatní je zakázáno.
  • V případě zrušení svatby ze strany snoubenců se poplatky nevracejí
  • Poplatek za pronájem kostela či kaple je možné platit pouze v hotovosti v kanceláři Správy kostela.

Pro bližší informace ohledně svatebního obřadu volejte na telefonní číslo  777 478 373.

Pro bližší informace ohledně prohlídky kostela v sobotních termínech prosím volejte přímo do pokladny kostela na telefonní číslo 724 030 513.

 


PO DOBU KONÁNÍ OBŘADU JE KOSTEL PŘÍSTUPNÝ JEN SVATEBNÍM HOSTŮM, PRO VEŘEJNOST JE UZAVŘEN.