Nepřehlédněte

Kostel Most - po kolejích převezený gotický skvost

Kostel byl vystavěn po požáru starého města Most v roce 1515 na místě raně gotické baziliky. Stavba chrámu zasvěceného Nanebevzetí Panně Marii byla zahájena roku 1517 a trvala až do začátku 17. století.
více o historii kostelaZprávy

V kostele Nanebevzetí Panny Marie v Mostě probíhá úklid

25. 3. 2020 (aktualizováno 1. 4. 2020)

Zaměstnanci kostela Nanebevzetí Panny Marie v Mostě nezahálí a provádí pečlivý úklid. Všichni se těší na chvíli, kdy bude moci být kostel opět zpřístupněn.

Památky ve správě NPÚ vyvěsily českou státní vlajku

30. 3. 2020

Na hradech, zámcích a dalších památkách ve správě Národního památkového ústavu byla vyvěšena česká státní vlajka, která dnes slaví 100. výročí od svého vzniku.

Národní památkový ústav na YouTube umístil video o kostele Nanebevzetí Panny Marie v Mostě

26. 3. 2020

Národní památkový ústav nezahálí a na YouTube umístil video o kostele Nanebevzetí Panny Marie v Mostě.

Tipy na výlet

  • Zejména v letních měsících je oblíbeným odpočinkovým a rekreačním místem vodní nádrž Matylda, nalézající se na severním okraji města Mostu. Nádrž leží pod dvěma...

  • Benedikt je uměle vytvořené jezero, vodní nádrž. Je rozdělená na dvě části. Nachází se v bezprostřední blízkosti města Most mezi městskými částmi Liščí vrch a Vtelno.

  • Autodrom Most má strategickou polohu vzhledem ke svému umístění ve střední Evropě a snadné dostupnosti z Německa, Rakouska i Polska, ale i výhodné poloze vůči turisticky...

spolupracujeme

Témata roku 2020

Každý rok si připomínáme důležitá výročí historických událostí i osobností nebo upozorňujeme na témata, která považujeme za podstatná. Letos jsme pro vás připravili: