Jezero Matylda

  • Fyzická náročnost: Lehké
  • Časová náročnost: do 80 min
  • Občerstvení: Stojí zde stánky s občerstvením
  • Vhodné pro vozíčkáře: Ano

Zejména v letních měsících je oblíbeným odpočinkovým a rekreačním místem vodní nádrž Matylda, nalézající se na severním okraji města Mostu. Nádrž leží pod dvěma mosteckými vrchy, Hněvínem a Širákem, poblíž městské části Souš. Vodní nádrž vznikla zatopením bývalého povrchového dolu Vrbenský a její rozloha dosahuje téměř čtyřiceti hektarů vodní plochy.

Břeh vodní plochy lemuje okruh upravený pro cyklistiku, rekreační běh i jízdu na in-line bruslích. In-line dráha je nově dokončená, má délku 4 km, šířku 5 m. Nejsou na ní zatím stanovena žádná pravidla, takže můžete potkat psy, děti, cyklisty, kočárky apod. Vzhledem k téměř nulovému přetížení je však dráha vhodná i pro méně zkušené bruslaře. Věci si můžete odložit do skříněk na začátku dráhy.


Tipy na výlet

Jezero Most vzniklo jako rekultivace hnědouhelného dolu. Jeho rozloha je 311 hektarů, na délku má 2.5 kilometrů, na šířku 1.5 kilometru a ve svém nejhlubším bodě má až...

Benedikt je uměle vytvořené jezero, vodní nádrž. Je rozdělená na dvě části. Nachází se v bezprostřední blízkosti města Mostu mezi městskými částmi Liščí vrch a Vtelno.

Foto archiv kostel Most

Autodrom Most má strategickou polohu vzhledem ke svému umístění ve střední Evropě a snadné dostupnosti z Německa, Rakouska i Polska, ale i výhodné poloze vůči turisticky...