Jezero Matylda

  • Fyzická náročnost: Lehké
  • Občerstvení: Stojí zde stánky s občerstvením
  • Vhodné pro vozíčkáře: Ano

Zejména v letních měsících je oblíbeným odpočinkovým a rekreačním místem vodní nádrž Matylda, nalézající se na severním okraji města Mostu. Nádrž leží pod dvěma mosteckými vrchy, Hněvínem a Širákem, poblíž městské části Souš. Vodní nádrž vznikla zatopením bývalého povrchového dolu Vrbenský a její rozloha dosahuje téměř čtyřiceti hektarů vodní plochy.

Břeh vodní plochy lemuje okruh upravený pro cyklistiku, rekreační běh i jízdu na in-line bruslích. In-line dráha je nově dokončená, má délku 4 km, šířku 5 m. Nejsou na ní zatím stanovena žádná pravidla, takže můžete potkat psy, děti, cyklisty, kočárky apod. Vzhledem k téměř nulovému přetížení je však dráha vhodná i pro méně zkušené bruslaře. Věci si můžete odložit do skříněk na začátku dráhy.


Tipy na výlet

Foto: kostel Most

Benedikt je uměle vytvořené jezero, vodní nádrž. Je rozdělená na dvě části. Nachází se v bezprostřední blízkosti města Mostu mezi městskými částmi Liščí vrch a Vtelno.

Foto archiv kostel Most

Autodrom Most má strategickou polohu vzhledem ke svému umístění ve střední Evropě a snadné dostupnosti z Německa, Rakouska i Polska, ale i výhodné poloze vůči turisticky...

Hipodrom Most je dostihové závodiště na jižním okraji města Mostu, které provozuje stejnojmenná akciová společnost. Dostihový areál vznikl v roce 1996 rekultivací důlní...