Jezero Most

  • Fyzická náročnost: Lehké
  • Časová náročnost: do 23 min
  • Občerstvení: Nachází se zde občerstvení
  • Vhodné pro vozíčkáře: Ano

Jezero Most vzniklo jako rekultivace hnědouhelného dolu. Jeho rozloha je 311 hektarů, na délku má 2.5 kilometrů, na šířku 1.5 kilometru a ve svém nejhlubším bodě má až 71 metrů. Jeho nadmořská výška je 199 metrů nad mořem.

Jezero Most je od od kostela Nanebevzetí Panny Marie vzdáleno jeden a půl kilometru. Pokud se rozhodnete pro pěší výlet, bude Vám to od kostela trvat cca 23 minut, autem jste na místě asi za 2 minuty. Parkovat lze na rozlehlém parkovišti nad samotnou pláží. Kousek od parkoviště se nachází občerstvení, na jehož střeše jsou rozmístěna lehátka. Návštěvníci tak mohou mít celé jezero jako na dlani. Vedle občerstvení je uzamykatelné dětské hřiště, kam je zakázaný vstup se psy. 


Tipy na výlet

Foto archiv kostel Most

Zejména v letních měsících je oblíbeným odpočinkovým a rekreačním místem vodní nádrž Matylda, nalézající se na severním okraji města Mostu. Nádrž leží pod dvěma...

Benedikt je uměle vytvořené jezero, vodní nádrž. Je rozdělená na dvě části. Nachází se v bezprostřední blízkosti města Mostu mezi městskými částmi Liščí vrch a Vtelno.

Foto archiv kostel Most

Autodrom Most má strategickou polohu vzhledem ke svému umístění ve střední Evropě a snadné dostupnosti z Německa, Rakouska i Polska, ale i výhodné poloze vůči turisticky...