Hipodrom Most

  • Fyzická náročnost: Středně náročné
  • Časová náročnost: do 60 min
  • Občerstvení: Areál Hipodromu je stále častěji využíván jako "piknik park".
  • Vhodné pro vozíčkáře: Ano

Hipodrom Most je dostihové závodiště na jižním okraji města Mostu, které provozuje stejnojmenná akciová společnost. Dostihový areál vznikl v roce 1996 rekultivací důlní výsypky. Dostihové závody zde probíhají od dubna do října, vedle nich se jezdí také parkurové závody a pořádají se zde různé akce pro děti. Areál slouží i in-line bruslařům.

Přímo do areálu Hipodromu se nelze dostat MHD, je zde ale možnost příjemné - leč trochu náročnější - procházky. Pokud zvolíte možnost dojet na místo automobilem, pak je možnost využít prostorné parkoviště a nahradit výšlap do kopce např. projížďkou na in-line bruslích. Od července 2008 je zde 3370 m dlouhá dráha pro in-line bruslení, která byla vybudována po obvodu dostihové trati.


Tipy na výlet

Zejména v letních měsících je oblíbeným odpočinkovým a rekreačním místem vodní nádrž Matylda, nalézající se na severním okraji města Mostu. Nádrž leží pod dvěma...

Foto: kostel Most

Benedikt je uměle vytvořené jezero, vodní nádrž. Je rozdělená na dvě části. Nachází se v bezprostřední blízkosti města Most mezi městskými částmi Liščí vrch a Vtelno.

Autodrom Most má strategickou polohu vzhledem ke svému umístění ve střední Evropě a snadné dostupnosti z Německa, Rakouska i Polska, ale i výhodné poloze vůči turisticky...