Hipodrom Most

  • Fyzická náročnost: Středně náročné
  • Časová náročnost: do 100 min
  • Občerstvení: Areál Hipodromu je stále častěji využíván jako "piknik park".
  • Vhodné pro vozíčkáře: Ano

Hipodrom Most je dostihové závodiště na jižním okraji města Mostu, které provozuje stejnojmenná akciová společnost. Dostihový areál vznikl v roce 1996 rekultivací důlní výsypky. Dostihové závody zde probíhají od dubna do října, vedle nich se jezdí také parkurové závody a pořádají se zde různé akce pro děti. Areál slouží i in-line bruslařům.

Přímo do areálu Hipodromu se nelze dostat MHD, je zde ale možnost příjemné - leč trochu náročnější - procházky. Pokud zvolíte možnost dojet na místo automobilem, pak můžete využít prostorné parkoviště a nahradit výšlap do kopce např. projížďkou na in-line bruslích. Od července 2008 je zde 3370 m dlouhá dráha pro in-line bruslení, která byla vybudována po obvodu dostihové trati.


Tipy na výlet

Jezero Most vzniklo jako rekultivace hnědouhelného dolu. Jeho rozloha je 311 hektarů, na délku má 2.5 kilometrů, na šířku 1.5 kilometru a ve svém nejhlubším bodě má až...

Foto archiv kostel Most

Zejména v letních měsících je oblíbeným odpočinkovým a rekreačním místem vodní nádrž Matylda, nalézající se na severním okraji města Mostu. Nádrž leží pod dvěma...

Benedikt je uměle vytvořené jezero, vodní nádrž. Je rozdělená na dvě části. Nachází se v bezprostřední blízkosti města Mostu mezi městskými částmi Liščí vrch a Vtelno.